سایت اطلاعات عمومی جوانان

شناختن همسر قبل از ازدواج


آیا به دنبال راههایی برای شناختن همسر آینده ی خود هستید ؟ در اینجا قصد داریم که راههایی برای شناختن خصوصیات او برای شما باز گو کنیم که چگونه می توان او را از نظر زندگی شناخت .


اما شما دوست دارید همسر ایده آل شما چه خصوصیاتی داشته باشد ؟


می توان از چهره ی هر فردی همه ی جزئیات او را پیدا کرد چگونه ؟


افرادی که خیلی اخم می کند. افرادی هستند که در طول روز اخم روی چهره ی آنها هست و این نشان می دهد که این فرد خشونت را همراه خود دارد یا از روی عادت به این وضعیت دچار شده است و یا از روی خشونت همیشه به این شکل هستند .( البته بعضی از افراد این طوری هستند نه همشون ) ولی چه بهتر که این افراد دو خط بالای پیشانی را محو کنند.


فردی که روی چهره اش اخم نیست. فردی است که آرام است و در برابر هرموضوع دشواری به جای اینکه خشونت را به دیگران نشان دهد در مورد آن موضوع فکر می کند این افراد افرادی هستند که آرام و صبور هستند.


افرادی که به بقیه اجازه ی حرف زدن نمی دهند و حرف حرف خودشان است. این افراد نه تنها به بقیه اجازه ی حرف زدن نمی دهند بلکه حتی اجازه اظهار نظر را هم نمی دهند حتی اگر گفته ی خودشان اشتباه باشد روی آن پافشاری می کند پس در زندگی اجازه ی دخالت در کار ها را به شما نمی دهد و مدام جر و بحث در خانه وجود دارد.


افرادی که مدام دروغ می گوید. این افراد مدام دروغ می گویند و شما بهتر از من می توانید مچ آنها را بگیرید . مثلا با دوست خود رفته بیرون به شما می گوید رفتم سر کار.


افراد دیگری هستند که از زن زلیلی بدشان می آید. این افراد در اکثر اوقات می خواهند که زن را جلوی بقیه کوچک جلوه دهند . زن زلیلی این افراد از دوران کودکی از طریق دوست یا آشنایان نزدیک او ایجاد می شود.


افرادی هستند که خسیس هستند. این عامل باعث می شود که در زندگی آنها وسیله ی جدیدی به خانه نیاید به شما پول ندهد و چند سال با او می سازید و در نهایت ....


افرادی هستند که زن ها را می زنند. وحشی گرانگی آنها به وضوح پیدا است افرادی هستند که ادعای بزرگی می کنند و اگر دفعه ی اول با او این چنین بر خورد هایی دیدید چون دفعه ی اول است عادت ندارد و خودش را بعدا نشان خواهد داد . خیلی هم روی حرف خود پا فشاری می کنند و به زن اجازه ی حرف زدن نمی دهد و همیشه حرف حرف خودش است و در نهایت به جدایی یا عذاب منجر می گردد.


اگر دیدید نگاه او به زن های دیگر تغییری نکرده. یعنی او آنچنان که فکر می کنید عاشق شما نشده و هنوز هم به دنبال نفر بعدی ای می گردد.


ولی بهترین افراد ها از نظر من افرادی هستند که آرام و با حوصله هستند زیرا در زندگی نه عصبانیتی در آنها وجود دارد و نه دروغی و زن آیندیشان را با کمال وجود دوست دارند و هرگز دست به خیانت نمی زند و به زن در مشارکت در خانه کمک می کنند زن زلیلی در آنها راهی ندارد و حرف حرف خودشان نیست و خیلی هم کم حرف می زنند.


نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

راه های لاغر شدن و روش لاغر شدن سریع در کمترین زمان :


سوخت و ساز بدن انسانها چگونه است ؟ سوخت و ساز بدن هر انسانی متفاوت است بدن یک نفر چربی بیش از حد را دیگر ذخیره می کند و بدن فرد دیگری چربی بیش از حد بدن را می سوزاند اما چگونه آن را کنترل کنیم ....


آیا دوست دارید لاغر شوید ؟به این پرسش پاسخ دهید زیرا کلید اصلی آن دست شماست . در زندگی خود افرادی را دیده اید که می گویند تا هدف نداشته باشی نمی توانی به آرزویت برسی و تا خودت نخواهی نمی توانی به هدف خودت که لاغر شدن است برسی جواب شما به این پرسش چگونه است اگر مثبت بوده مطالب زیر را مطالعه کن و ازش پیروی کن نه فقط مطالعه کنی .


کار شما از این پس شروع می شود :

ورزش اگر دوست داری لاغر شوی باید روزانه ورزش کنی و هر چقدر که می توانی آن را زیاد کنی مثل عشق می مونه که عاشق می خواهد به هدف خود که معشوق است برسد ولی همه ی چاله های بین راه را رد می کند و به آنها اهمیت نمی دهد هیچگاه فراموش نکن ورزش بهترین کلیدی است که در اختیار داری زیرا با ورزش می توانی هم بدنت را عضله ای کنی و هم آن را کاهش دهی ولی با صبر و حوصله ی زیاد.


زیبا شدن تو نمی خواهی مثل بقیه افراد بتوانی بدویی از همه مهم تر خوشکل و زیبا باشی ؟ زرنگ باش زرنگ بودن اگه از شما کسی کاری می خواست که انجام بدهید با کمال میل قبول کنید و برای آن تلاش کنید زیرا این کار باعث روحیه دادن و قوی کردن خود می شود که در هر کاری مهم است.


با دوستان خود قرار بگذارید قرار گذاشتن همین امروز با دوست خود قرار بگذار و با او به پارک برو و تا می توانی او را رازی کن که این کار را باتو انجام دهد و ازش کمک بخواه زیرا هنگامی که برای کنکور می خواندید دیده اید که با هم دوره ای ها یا افراد جامعه تلاش می کنید که از هم دیگر جلو بزنید و این کار باعث می شود که در هدف خود سست نشوید.


دوچرخه سواری دوچرخه سواری کنید حتی اگه خیلی چاق هم هستید یک بار امتحان کنید ضرر نداره خیلی باحاله حتی اگه بلد هم نیستید از یک نفر کمک بخواهید همین که دوچرخه راه افتاد کار تمام است و بعد تعادل دوچرخه خود به خود درست می شود.


کم خوردن اگه از خوردن زیاد دست نکشید روز به روز به وزنتان اضافه می شود و به جایی می رسید که دیگر نمی توانید برای کم کردن وزن خود تلاش کنید . پرهیز از غذا ها سخت است ولی اگه می خواهید به خوردن ادامه دهید به همان می زان باید ورزش خود را افزایش دهید.


روحیه داشتن روحیه ی خود را هر روز زیاد تر و زیاد تر کنید و به خود بگویید من می توانم خودم را لاغر کنم و می کنم و این جمله را در روز چند مرتبه بگویید و روحیه ی خود را به کم کردن وزن افزایش دهید.


سلامتی سلامتی شما در آینده دست خودتان است اگر می خواهید تا 10 ساله آینده زانو درد و چربی و غیره نداشته باشید باید به سلامتی خود اهمیت دهید.


دوباره از بالا یک دور نگاه کن و به خاطر بسپار


نتیجه گیری :

تا تلاش و همت و پشت کار خودت نباشد نمی توانی به هدفی که می خواهی برسی.

اگه به نتیجه رسیدید ما را هم مطلع کنید.نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

راههای موفقیت و قبولی در کنکور :


آیا می خواهید در کنکور موفق شوید ؟ بله یا خیر


آینده ی هر کس در دست خود اوست یا آن را با قرار دادن تدریجی بلوک و آجر و ساختن خانه آن را می سازد یا آن را خراب می کند و یه عمر حسرت می خورد . شما دوست عزیر آجر اول را قرار بده بقیش را خود به خود با راهنمایی و همت می سازیم چطوری ؟


به حرف بقیه اصلا اهمیت ندهید. اگر به حرف های من توجه کنی و به خاطر داشته باشی مطمئن باش که موفق خواهی شد.


هدف درست و مورد علاقه ی خود. یک کاغذ بردار بالای اون هدف خودت را بنویس تا هدف نداشته باشی نمی توانی با عشق درس بخوانی. خوب چی نوشتی ؟ مکانیک - برق - پزشکی - نرم افزار - شیمی - فیزیک - پلیمر - عمران - فضای سبز


اگه هدف داشته باشی من به مقصدت که قبولی است می رسانم ولی اگر نداشته باشی فایده ای ندارد پس ادامه نده .


کار ما شروع شد. بعد از این که هدفت مشخص شد باید آن را دوست داشته باشی مثل یک پسر می مونه که تا به معشوقش نرسه دست بردار نیست و الان معشوق تو کتاب و رسیدن به هدف است پس یه برنامه ریزی درست انجام بده چون اگه برنامه نداشته باشی نمی دانی چه کاری انجام داده ای.


برنامه ریزی و طریقه ی نوشتن آن. برنامه ای که می نویسی باید کامل باشد و ماهانه و هر روز به اون عمل کنی حتی در کشور آلمان هم همه ی کار هایی که روزانه انجام می دهند با برنامه ریزی و وقت شناسی انجام می دهند . برنامه ات را این طوری بنویس روز های هفته را بنویس بعد از اون تعداد ساعت هایی که می خواهی درس بخوانی که باید 9 ساعت حداقل باشد باید برنامه بنویسی . بخش های از کتاب را قسمت بندی کن و در برنامه ات قرار بده و همین طور این کار را انجام بده تا مطمئن باشی یک ماه قبل از کنکور برنامه ات تمام می شود در ظمن جمعه ها مخصوص دوره کردن مطالبی است که در طول روز آنها را خوانده ای و باید مرور کنی که یادت نرود. خلاصه نویسی.


خلاصه نویسی. باعث می شود که مطالبی که یک بار مطاعه کرده اید دوباره خوانی نکنید و مدام آنها را تکرار و مرور کنید . پس هرگز از آن قافل نشوید . خلاصه نویسی در واقع جمع آوری و تکرار مداوم فرمول ها و نوشته های کوچک است که تا زمان کنکور از یاد ما فرآموش نشوند.


تمرین تکرار و حل مسئله. برای موفقیت خود باید به صورت مداوم مثال مسئله و تمرین حل کنید کاری با خود بکنید که سوال های طراح سوال را حدس بزنید اما چگونه ؟ وقتی شما خیلی مثال و تمرین حل می کنید در واقع یه جمع بندی کلی از سوال های مهم و روش های مهم طراحان سوال را فرا می گیرید و با خود فکر کنید که اگر شما می خواستید سوال طراحی کنید بیشتر از کدام سوال ها طرح می کردید.


مکان مطالعه. مکان مطالعه ی شما باید آرام , ساکت و در عین حال طبق میل شما باشد یعنی باید مکانی که در آن درس می خوانید را دوست داشته باشید اگر شما مکان مورد مطالعه ی خود را دوست نداشته باشید نمی توانید هر موقع که دوست دارید و می خواهید درس بخوانید شروع به مطالعه کنید حتی زمانی که تصمیم به خواندن می کنید زود از درس خسته می شوید و نمی توانید درس بخوانید.پس مکانی را مشخص کنید و به خود بگویید این مکان را من دوست دارم و هرگز از این مکان زده نمی شوم حتی من فردی را می شناسم که برای قبول شدن در کنکور خود در زیر زمین انباری خانه شان درس می خواند و دست آخر هم دولتی قبول شد پس می شود یک مکان خوب برای خود انتخاب کنید و با جان و دل درس بخوانید.


بازی و بازی کردن را کنار بگذارید. تا چه زمانی می خواهید به بازی کردن با کامپیوتر ادامه دهید این بازی ها فقط برای تلف کردن وقت کشور های جهان سوم ساخته شده اند و یک منبع درآمد خوب برای سازنده ی این کشور ها هستند آنها برنامه نویسی می کنند و پول پارو می کنند ولی ما ایرانی ها بازی می کنیم وقتمان را تلف می کنیم و زمانی فرا می رسد که می بینیم هیچ چیزی در طول این چندین سال عمر یاد نگرفته ایم . پس تصمیم خود را بگیر می خواهی به هدف بازی کردن با کامپیوتر برسی یا قبولی در کنکور ؟


از فرصت خود استفاده کنید. هر ثانیه از روز برای شما طلا محسوب می شود . می توانید با جمع آوری این طلا ها زندگی خوب و راحتی برای همسر آینده و فرزندانتان درست کنید و یا می توانید در آینده نیش و کنایه های آنها را تحمل کنید . خودتان تصمیم بگیرید زندگی خوب یا زندگی ... ؟


به دوستان خود توجه نکنید. برخی افراد هستند که از حسودیشان نمی خواهند که شما قبول شوید و شما را از درس خواندن نا امید می کنند اصلا به آنها اهمیت ندهید خودشان آنقدر می خوانند که خودشان را می کشند ولی به شما دروغ می گویند و در آخر می بینید که یه رشته ی خوب قبول شده و شما هیچی. میدانید برای چی این کار را می کنند ؟ زیرا هر نفری که از جلوی خودشان بردارند به هدفشان یه قدم نزدیک تر شده اند . هدف شما آن 450,000 نفری هستند که جلو تر از شما هستند پس اگر شروع نکرده اید باید بجنبید و دست به کار شوید . پس حرف اطرافیان در هدفتان تاثیری نداشته باشد .


هرگز بدون درس خواندن قبول نمی شوید. برخی افراد باز هم از اطرافیان خود می شنوند که اگر از هر درسی 20 درصد بزنید قبول می شوید ولی این طور نیست تا تلاش نکنی و خود را از بقیه جلو تر نیندازید قبول نمی شوید . و بدون درس خواندن و کم خواندن مطمئن باشید که به جز پیام نور چیز دیگری بدست نمی آورید حتی غیر انتفاعی هم نمی آورید . پس تلاش خود را چند برابر کنید و هر لحظه بر آن بیفزایید.


اگر در خانه آرامش ندارید. آرامش یکی از گزینه های موفقیت شماست که باید تلویزیون , ماهواره و هر وسیله ی دیگری که صدا می دهد و فکر شما را مشغول می کند از دسترس خانواده و شما به مدت 1 سال دور بماند به خاطر اینکه اگر در آزمون کنکور خود قبول نشوید 1 سال از بقیه ی افراد عقب می افتید و به هدفتان هم نرسیده اید و خودتان هم بهتر می دانید که تلویزیون به جز وقت تلف کردن چیز دیگری ندارد آیا این طور نیست ؟تلویزیون و ماهواره هیچ گاه تمام شدنی نیستند پس یک سال ارزش چند سال زندگی راحت تر را دارد .


کنکور سخت است نمی شود از آن نتیجه ی خوب گرفت. چه کسی این حرف را زده که نمی توان از آن نتیجه ی خوب گرفت می دانید چرا این حرف را می زنند چون خودشان درس نخوانده اند و فکر می کنند که کنکور سخت و دشوار است و نمی توان در آن قبول شد ولی خودشان نخواسته اند و تلاش نکرده اند و می شود قبول شد .


حرف آخر من. اگر زندگی ات و فرزند آینده تان را دوست دارید و برایتان مهم است هر کاری می کنید که زندگی خوب و راحتی را برای او و خانواده تان بسازید پس مثل آلمانی ها برنامه روزانه بنویسید , خلاصه نویسی کنید , توجهی به حرف دیگران نکنید , الان برنامه ی هفتگی خود را بنویسید و از فردا شروع کنید , آدم موفق 9 تا 10 ساعت و بیشتر درس می خواند , کنکور سخت نیست باید با آن آشتی کرد .


موفق باشیدنوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

بالا بردن تمرکز کافی و راههای افزایش تمرکز در انسان ها :


اگر می خواهید به آن چیزی که دوست دارید برسید همه ی فکر خود را روی آن متمرکز کنید این کار باعث می شود که همه ی نیروهای اطراف دست به دست هم دهند و آن کاری را که شما می خواهید را انجام دهند .


اما چگونه تمرکز خود حفظ کنیم ؟


فکر کنید. به مدت 4 الی 5 دقیقه روی آن موضوع تمرکز کنید و سعی کنید از آن قافل نشوید و مدام آن کلمه ای که در مورد آن فکر می کنید را پیش خود بازگو کنید .


اعتماد به نفس داشته باشید. اعتماد به نفس به شما قدرت می دهد که فکر کنید و تجزیه و تحلیل کنید که آیا این موضوع من درست است یا خیر ؟ چه چیز هایی باعث بالا بردن اعتماد به نفس می شود ؟


به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. فقط راجع به آن موضوع فکر کنید چشمان خود را کوچک کنید کمی اخم کنید و به آن فکر کنید این کار همیشه جواب میدهد هر چند که سخت و دشوار هم باشد .


تکرار و تمرین کنید. تا جایی این کار را انجام دهید که یه عادت برای شما شود که به چیز دیگری فکر نکنید و ذهن شما به چیز دیگری فکر نکند . این مسئله خیلی از وقت ها پیش می آید که سر کلاس درس حواس شما از استاد یا دبیر مربوطه پرت می شود و به چیز دیگری فکر می کنید . این کار همچنین باعث بالا رفتن قدرت تفکر ذهن و تمرکز بیشتر روی مبحث نیز می شود .


گوش کنید. گوش انسان خیلی از امواج صوتی را دریافت می کند و شما باید به خود عادت بدهید که صداهای اضافی را از اطراف حذف کنید . افرادی هستند که هنگامی که روی موضوعی فکر می کنند اگر با آنها حرف بزنید اصلا متوجه نمی شوند این افراد از تمرکز بالایی برخوردارند و آن را آنچنان تقویت کرده اند که فکر آنها تنها برای هدف خاصی که آن هم تمرکز است متمرکز شده .


تمرکز در مطالعه. فقط و فقط روی مطلبی که می خوانید فکر کنید و جمله به جمله ی آن را در ذهن خود مرور کنید و برای خود بازگو کنید از صدا های اضافی پرهیز کنید کاری کنید که این صداها را نشنوید صدای اطرافیان که باشما حرف می زنند را نشنوید و تنها چیزی که شما روی آن فکر می کنید مطلبی است که آنرا همکنون می خوانید . در مکان های خلوت و ساکت بروید این کار خیلی باعث بالا بردن تمرکز می شود .


راه بروید و مطالعه کنید. گاهی اوقات برای اینکه حواس خودمان را متمرکز کنیم روی کتاب می توانیم راه برویم زیرا با راه رفتن حواسمان هم به جلوی پایمان است و هم روی مطلبی که می خوانیم و بهترین روش برای کسانی است که می خواهند حواسشان را جمع کنند .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

راههای تقویت حافظه و حفظ کردن مطالب در کمترین زمان:


یکی از مهمترین قسمت بدن عقل است که می توان آن را آک بند نگه داشت و یا به طور کامل از آن استفاده کرد بسیاری از مردم ایران هستند که هنگامی شغل خود را بدست آوردند دیگر حتی برای مدت اندکی زیر کتاب را هم باز نمی کنند و این کار اشتباه است مثلا بچه هر فردی در خانه بزرگ می شود و هر چه سطح دانش افراد خانه بیشتر باشد او راحت تر و بیشتر با جامعه خو می گیرد .


پس روش هایی وجود دارد که شما می توانید با این روش ها حافظه ی از دست رفته یا حافظه ی کم خود را تقویت کنید .


علاقه به کتاب. دوست داشتن کتاب باعث خواندن آن می شود و تا زمانی که آن کتاب را دوست نداشته باشید آن را نمی خوانید و یا از آن زده می شوید و طولی نمی کشد که آن را کنار می گذارید. پس اولین قدم برای تقویت حافظه دوست داشتن موضوع کتاب شما است . می توانید برای شروع با کتاب هایی که علاقه دارید شروع کنید چه کتابی دوست دارید ؟


اگر می خواهید قسمتی از مطالب کتابهای ریاضی و مهندسی همراه با فرمول را حفظ کنید:


ابتدا به صورت روخوانی آن را بخوانید. در ابتدا اول یک بار به صورت سریع و ببا دقت آن را بخوانید. چرا این کار را باید انجام دهم ؟ برای آنکه این کار باعث می شود یک خلاصه کامل , و شناختی از مبحث آن را فرا گیرید و همچین گاهی اوقات نکته ای در کتاب وجود دارد که در همان صفحه ای که ما آن را می خوانیم نیست حتی گاهی اوقات چندین صفحه بعد به آن نکته می رسیم و این کار باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود .


برگشتن به صفحه ی اول کتاب و شروع دوباره . به اولین مبحثی که خواندید برگردید و آن را به صورت کامل و دقت و حتی با زوم کردن روی مطلب مهم آن را یاد بگیرید و برای خود تکرار کنید و صفحه به صفحه جلو بروید و همین کار را انجام دهید .


خلاصه بنویسید. در هنگام خواندن ؛ خلاصه ی مطالبی که می خوانید را برای خود بنویسید و روش های حل مسئله هایی که حل می کنید نیز در آن بنویسید و یک مرتبه آن را مرور کنید . این کار باعث می شود که روش , حل های مسئله ها بیشتر در حافظه ی بلند مدت شما جای گیرد و حتی از ذهن شما پاک نشود.


تکرار پذیری و مرور دوباره آنها. تکرار کردن و مرور کردن این مطالب باعث می شود که مطالبی که تا به الان خوانده اید تکرار شود زیرا هنگامی که یک قسمتی از مطلب های کتاب را خواندید و مطلب جدیدی را می خواهید شروع کنید ممکن است شما خود را بترسانید و به خودتان بگویید هر چه خوانده ام یادم نمی آید چه بوده پس برای همین ما به تکرار نیاز داریم این تکرار می تواند برای یک بار تماشای آن باشد و یا یک بار به صورت روخوانی از آن باشد و زیاد وقت شما را نگیرد ولی برای خاطر جمع شدن از مطالب قبلی راه مناسبی است.


اگر می خواهید قسمتی از مطالب کتابهای داستان و رمان و غیره را حفظ کنید:


برای شروع مبحث می بایست به خود اعتماد داشته باشید که می توانید این کتاب را به صورت کامل حفظ کنید .


تیتر نویسی. اول تیتر هر قسمتی از کتاب را که می خوانید حفظ کنید و یا اگر تیتر ندارد برای آن تیتری انتخاب کنید این کار باعث می شود که مباحثی که حفظ می کنید به صورت تیتر وار و مرتب در ذهن شما جای بگیرد.


حفظ کردن. به ذهنی احتیاج دارید که مطالبی را که حفظ می کنید از ذهن شما بیرون نرود و برای هر مطلبی که می خوانید باید زیر بنا درست کنید و در جایی از مغزتان آن را هک کنید و تنها روشی که می شود این کار را انجام داد این است که باید چنین مرتبه آن را بخوانید.


روش چندین مرتبه چیست ؟ این روش به این صورت است که یک مرتبه مطلب را به طور کامل و دقیق همراه با تیتر آن حفظ کنید . فردای آن روز همان مطلب را دوباره بخوانید و یاد آوری کنید . دوباره 3 روز بعد آن را دوباره بخوانید و برای خود یادآوری کنید . هفته ی بعد دوباره آن را بخوانید و یادآوری کنید . با این روش دیگر مطلب از یاد شما نمی رود .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

شناخت رشته های دانشگاهی


برای موفقیت در زندگی می بایست زندگی آینده و توانایی های هر فرد در طول زندگی اش شناخته شود و یکی از مهمترین انتخاب های مهم انتخاب مناسب رشته ی دانشگاهی بر اساس دانش و علاقه می باشد.


به شرح چند رشته ی دانشگاهی معروف می پردازیم :


رشته مهندسی برق : این رشته گرایش های مختلفی دارد و به منظور علاقه ی هر فرد به شاخه های قدرت ؛ مخابرات ؛ الکترونیک جدا می شود .


رشته ی برق قدرت. این رشته به وسیله های قدرتی برق مربوط می شود مثلا نیروگاهها و محاسبه ی بهترین بازده و کم کردن ارتعاشات ( لرزش در موتور ها ) و بهینه سازی توربین ها می پردازد بیشتر این مبحث مربوط به محاسبه ی بهترین انتقال قدرت از ژنراتور ها توزیع آن به دست مصرف کنندگان مربوط می شود .


رشته ی برق مخابرات. این رشته از اسم آن هم معلوم می باشد که مربوط می شود به برق مخابرات ها و محاسبه ی دانش های مخابراتی می باشد .


رشته ی برق الکترونیک. این رشته مربوط می شود به کیت های برقی و بستن مدار های برقی دارای مقاومت , خازن , سلف و بستن این وسیله ها و روش های مناسب موازی و سری بستن برای کاهش توان خروجی و ورودی مورد استفاده قرار می گیرد .


رشته مهندسی مکانیک : این رشته گرایش های مختلفی دارد و به منظور علاقه ی هر فرد به شاخه های طراحی جامدات , سیالات , تاسیسات , ساخت و تولید تقسیم بندی می شود .


رشته ی مکانیک طراحی جامدات. این رشته ی دانشگاهی مربوط می شود به روش های تولید و محاسبه ی تنش و کرنش های داخل اجسام ساخته شده . منظور از تنش کرنش در این مطلب این است که هر ماده ای مثل آهن اگر از دو طرف , آن را بکشیم کمی لاغر می شود و بعد از آن می برد تا هنگامی که نبریده است و تغییر طولی که انجام شده به آن تنش می گویند و اگر برید و از حد تنش آن گذر کرد می برد و کار یک مهندس طراحی جامدات این است که اجسام را از نظر تنش کرنش بررسی کند و حد دوام آنها را زیر بار اندازه گیری کند .


رشته ی مکانیک ساخت و تولید. این رشته ی دانشگاهی مربوط به فرآیند ساخت و تولید و ترشکاری روی قطعات و شکل دادن به وسیله ی دستگاههای سی ان سی و غیره می باشد و کار آن بیشتر با نرم افزار های مکانیک سر و کار دارد مثل کشیدن نقشه با اتوکد یا سالید ورک و یا کتیا و .... .


رشته ی کامپیوتر. بازار کار آن بد نیست ولی در صورتی که به روز باشید خوب است و نحوه ی کار این است که در رشته ی کامپیوتر کسی موفق است که برنامه نویسی را به صورت حرفه ای بیاموزد ولی کسی که از برنامه نویسی نفرت دارد اگر در این رشته برود آینده ی روشنی نخواهد داشت . چرا ؟ برای اینکه رشته ی کامپیوتر نرم افزار در هر شاخه ای که مشغول به تحصیل هستید نیاز به برنامه نویسی می کنید و مجبور می شوید برنامه نویسی را به صورت حرفه ای بیاموزید . یک کامپیوتر تشکیل شده است از صفر و یک . یعنی چی صفر و یک ؟ یعنی صفحه ای که جلوی شما است همان LCD نمایشگر شما تشکیل شده از 1000000 قطعه ی LED یا LCD که با توجه به صفر یعنی خاموش و یک یعنی روشن کار می کند . راه اندازی سایت هم مربوط به همین رشته می شود که با یادگیری html php javascript می توانید به صوت کامل یاد بگیرید .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

راههای افزایش صبر و حوصله و بالا بردن آن در زندگی روز مره:


یکی از بدترین عیب ها در زندگی نداشتن صبر و حوصله ی کافی در زندگی است و نسبت به درمان آن باید زود اقدام نمود ؟ چرا درمان ؟


مسائل و مشکلات اطراف شما در شما تاثیر می گذارد و آنقدر این تحمل و صبر کاسته می شود که یک مرتبه از حالت طبیعی خود خارج می شود و این آنقدر زیاد می شود که دیگر خود را نیز نمی توانید کنترل کنید .


صبور باشید . همیشه صبور بودن بهترین وسیله برای ریختن آب روی شعله های آتش است پس چه بهتر که با صبر خود همه ی مشکلات را از پیش روی خود بردارید .


زندگی سخت است . همه یک روزی این سختی را تجربه کرده اند و می دانند که بدون تحمل و صبر کردن نمی توان آن را درست کرد صبور بودن باعث می شود که شما از اطرافیان خود چیز های مفید یاد بگیرید و از آنها در زندگی خود استفاده کنید پس صبور باشید .


عوامل کم شدن صبر و تحمل :


مشکلات اقتصادی

نداشتن خانه و مشکلات آن

شکست خوردن در هر معامله ( بد شانس بودن )

خسته شدن از زندگی تکراری

بی توجه شدن به دنیا

دلیلی برای زندگی ندیدن

بی خاصیت بودن خود

مشکلات سربازی رفتن

مشکلات نداشتن شریک زندگی

و خیلی از رفتار های اجتماعی و فردی دیگر هستند که باعث این عارضه می شوند .


ولی چگونه آن را درمان کنیم :

شکست خوردن در زندگی ( بد شانس بودن ) . هیچ کس بدشانس به دنیا نیامده است بدشانسی وجود ندارد می دانید چرا ؟ اگر بدشانس بودید روز به روز می مردید و یک بلای جدیدی بر سرتان می آمد مثلا در فیلم ( ترن هوایی ) به طور کامل , واضح و روشن وجود دارد که آدم بدشانس به این صورت است که در فیلم نشان می دهد ولی کدام یک از ما این چنین زندگیی داریم . به شما توصیه می کنم که حتما این فیلم را تهیه کنید و برای 2 ساعت هم که شده آن را ببینید و مسیر زندگی خود را تغییر دهید . آن موقع است که روز تا شب خدا را شاکر هستید و پرستش خود را درک می کنید . زندگی تمام شدنی نیست و می توان آن را یک شبه عوض کرد و به همه چیز در زندگی رسید .


مشکلات اقتصادی . فقط شما نیستید که مشکل اقتصادی دارید جمعیت کل جهان 7 میلیارد نفر است که همه روزی با آن دست و پنجه نرم کرده اند یکی بیشتر و یکی کمتر . اصلا شما روزی فکر می کردید کامپیوتر و موبایلی وجود داشته باشد پس چیز های مخفی و پنهان این دنیا زیاد است و کسی موفق است که از فکر خود زود تر استفاده کرده و به هدفش زود تر رسیده است پس چرا شما یکی از این راز های این جهان را کشف نکنید ؟ شما چیزی از انیشتین کم ندارید او فقط زودتر از بقیه ی افراد به راز های این جهان پی برد پس فقط فکر کنید فکری متفاوت با دیگر افراد .


نداشتن خانه و مشکلات آن . از ابتدای زندگی باید به فکر رسیدن به خانه ی خوب و بهتر افتاد از تک تک زمان جوانی که دارید استفاده کنید راز های درون خود را بشناسید از یک دانشمند پرسیدم چه شد که به این جا رسیدی ؟ پاسخ داد فقط خودم را شناختم و توانایی های درونم را . توانایی هایی که خدا در وجود همه ی ما انسان ها قرار داده و می توانیم با استفاده کردن از مغز خود و فکر کردن در این مورد که جهان ما چرا به وجود آمده به آن پی ببریم و آن موقع است که به هر چیزی که می خواهیم می رسیم و هیچ گاه دیر نیست .


خسته شدن از زندگی تکراری . چرا تکراری ؟ چون به آن چیزی که می خواهیم و دوست داریم نرسیده ایم وگر نه اگر به آن هدفی که دنبالش بودیم و با کمال میل خود , آن را دوست می داشتیم هیچگاه زندگی تکراری نبود و هر روز از دیروز متفاوت بود و چیز های جدید بیشتری کشف می کردیم و خودمان را می شناختیم . به خود بگویید من برای چه چیزی آفریده شده ام هدف از خلقت من چه بوده ؟ آن موقع است که به خود پی می برید .


مشکلات از قبیل سربازی و شریک زندگی نداشتن . همه ی انسان ها روزی ازدواج می کنند و سربازی می روند فقط یک نفر زود تر این کار را انجام می دهد و یک نفر دیر تر . هیچگاه در امر ازدواج عجله نکنید زیرا زندگی خود را تباه می کنید ابتدا کمی پس انداز کنید و سپس اقدام کنید . ازدواج زود هنگام و عجولانه باعث می شود که فرزندتان زود تر به دنیا بیاید و در نتیجه اگر مشکل اقتصادی داشته باشید ارث و میراثی که به شما می رسد دیر تر به شما می رسد و هر لحظه فرزند و همسر شما از شما خانه و ماشین می خواهد که شما نمی توانید برای او فراهم کنید پس عجله نکنید .


زندگی را شاد ببینید و آن را بسازید و از آن لذت ببرید خودتان را بشناسید توانایی هایتان را بشناسید و آنها را بدست آورید آن موقع است که صبر خود را زیاد کرده اید .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

تیک عصبی چشم :


عوامل مختلفی باعث ایجاد این عارضه ی عصبی می شوند و راه درمان آن بسیار راحت و ساده است . این عارضه عصبی به دلایل مختلفی از بدو تولد فرد در او بوده است و یا بر اثر مشکلات و اضطراب های ناشی از زندگی پیش می آیند و راه درمان آن بسیار ساده می باشد .


راه درمان :


اطرافیان شما : از اطرافیان خود به خصوص والدین و افراد خانواده بخواهید نسبت به این بیماری بی تفاوت باشند و به شما آن را بازگو نکنند و اصلا برایشان اهمیت نداشته باشد . آنها را مجبور کنید که در مورد این بیماری اصلا با شما صحبت نکنند .


خود شما : شما نیز خود را مجبور کنید که اصلا تیک عصبی ندارید و رفته رفته آن را فراموش کنید . بعد از مدت تقریبا یک ماه می بینید که دیگر تیک عصبی چشمتان با شما نیست .


دوستان : دوستان شما نیز در این مسئله نقش دارند . اراده قوی : اگر خودتان می خواهید که از این تیک عصبی رها شوید فقط باید اراده ای قوی داشته باشید .


اعتماد به نفس : شما هم مثل افراد دیگر می توانید بدون این مشکل زندگی کنید فقط باید آن را فرآموش کنید و از اطرافیان خود هم بخواهید که فراموش کنند .


تجربه یک مریض تیک عصبی و درمان 100 درصد آن : در سن 16 - 17 سالگی این تیک عصبی را داشتم و صحبت هایی که دکتر به من زد این بود که از پدر و مادرم خواست که برای او بازگو نکنید و به یادش نیاورید و از من هم خواست که خودم را مجبور به فراموش کردن آن کنم و بعد از 2 - 3 ماه متوجه شدم که دیگر چشمم تیک نمی زند .


لطفا نظر و پیشنهاد یادتون نره .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

خبر های تکنولوژی

تماس ویدیویی در واتس آپ


بازی جدید و معروف just cause 3

نظر سنجي
آیا مطالب سایت نیاز گوی شما بوده است ؟

آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
» تعداد مطالب : 16
» بازديد اين ماه : 273
» بازديد ماه قبل : 7974
» بازديد کل : 658935
1 2