سایت اطلاعات عمومی جوانان

راههای موفقیت و قبولی در کنکور :


آیا می خواهید در کنکور موفق شوید ؟ بله یا خیر


آینده ی هر کس در دست خود اوست یا آن را با قرار دادن تدریجی بلوک و آجر و ساختن خانه آن را می سازد یا آن را خراب می کند و یه عمر حسرت می خورد . شما دوست عزیر آجر اول را قرار بده بقیش را خود به خود با راهنمایی و همت می سازیم چطوری ؟


به حرف بقیه اصلا اهمیت ندهید. اگر به حرف های من توجه کنی و به خاطر داشته باشی مطمئن باش که موفق خواهی شد.


هدف درست و مورد علاقه ی خود. یک کاغذ بردار بالای اون هدف خودت را بنویس تا هدف نداشته باشی نمی توانی با عشق درس بخوانی. خوب چی نوشتی ؟ مکانیک - برق - پزشکی - نرم افزار - شیمی - فیزیک - پلیمر - عمران - فضای سبز


اگه هدف داشته باشی من به مقصدت که قبولی است می رسانم ولی اگر نداشته باشی فایده ای ندارد پس ادامه نده .


کار ما شروع شد. بعد از این که هدفت مشخص شد باید آن را دوست داشته باشی مثل یک پسر می مونه که تا به معشوقش نرسه دست بردار نیست و الان معشوق تو کتاب و رسیدن به هدف است پس یه برنامه ریزی درست انجام بده چون اگه برنامه نداشته باشی نمی دانی چه کاری انجام داده ای.


برنامه ریزی و طریقه ی نوشتن آن. برنامه ای که می نویسی باید کامل باشد و ماهانه و هر روز به اون عمل کنی حتی در کشور آلمان هم همه ی کار هایی که روزانه انجام می دهند با برنامه ریزی و وقت شناسی انجام می دهند . برنامه ات را این طوری بنویس روز های هفته را بنویس بعد از اون تعداد ساعت هایی که می خواهی درس بخوانی که باید 9 ساعت حداقل باشد باید برنامه بنویسی . بخش های از کتاب را قسمت بندی کن و در برنامه ات قرار بده و همین طور این کار را انجام بده تا مطمئن باشی یک ماه قبل از کنکور برنامه ات تمام می شود در ظمن جمعه ها مخصوص دوره کردن مطالبی است که در طول روز آنها را خوانده ای و باید مرور کنی که یادت نرود. خلاصه نویسی.


خلاصه نویسی. باعث می شود که مطالبی که یک بار مطاعه کرده اید دوباره خوانی نکنید و مدام آنها را تکرار و مرور کنید . پس هرگز از آن قافل نشوید . خلاصه نویسی در واقع جمع آوری و تکرار مداوم فرمول ها و نوشته های کوچک است که تا زمان کنکور از یاد ما فرآموش نشوند.


تمرین تکرار و حل مسئله. برای موفقیت خود باید به صورت مداوم مثال مسئله و تمرین حل کنید کاری با خود بکنید که سوال های طراح سوال را حدس بزنید اما چگونه ؟ وقتی شما خیلی مثال و تمرین حل می کنید در واقع یه جمع بندی کلی از سوال های مهم و روش های مهم طراحان سوال را فرا می گیرید و با خود فکر کنید که اگر شما می خواستید سوال طراحی کنید بیشتر از کدام سوال ها طرح می کردید.


مکان مطالعه. مکان مطالعه ی شما باید آرام , ساکت و در عین حال طبق میل شما باشد یعنی باید مکانی که در آن درس می خوانید را دوست داشته باشید اگر شما مکان مورد مطالعه ی خود را دوست نداشته باشید نمی توانید هر موقع که دوست دارید و می خواهید درس بخوانید شروع به مطالعه کنید حتی زمانی که تصمیم به خواندن می کنید زود از درس خسته می شوید و نمی توانید درس بخوانید.پس مکانی را مشخص کنید و به خود بگویید این مکان را من دوست دارم و هرگز از این مکان زده نمی شوم حتی من فردی را می شناسم که برای قبول شدن در کنکور خود در زیر زمین انباری خانه شان درس می خواند و دست آخر هم دولتی قبول شد پس می شود یک مکان خوب برای خود انتخاب کنید و با جان و دل درس بخوانید.


بازی و بازی کردن را کنار بگذارید. تا چه زمانی می خواهید به بازی کردن با کامپیوتر ادامه دهید این بازی ها فقط برای تلف کردن وقت کشور های جهان سوم ساخته شده اند و یک منبع درآمد خوب برای سازنده ی این کشور ها هستند آنها برنامه نویسی می کنند و پول پارو می کنند ولی ما ایرانی ها بازی می کنیم وقتمان را تلف می کنیم و زمانی فرا می رسد که می بینیم هیچ چیزی در طول این چندین سال عمر یاد نگرفته ایم . پس تصمیم خود را بگیر می خواهی به هدف بازی کردن با کامپیوتر برسی یا قبولی در کنکور ؟


از فرصت خود استفاده کنید. هر ثانیه از روز برای شما طلا محسوب می شود . می توانید با جمع آوری این طلا ها زندگی خوب و راحتی برای همسر آینده و فرزندانتان درست کنید و یا می توانید در آینده نیش و کنایه های آنها را تحمل کنید . خودتان تصمیم بگیرید زندگی خوب یا زندگی ... ؟


به دوستان خود توجه نکنید. برخی افراد هستند که از حسودیشان نمی خواهند که شما قبول شوید و شما را از درس خواندن نا امید می کنند اصلا به آنها اهمیت ندهید خودشان آنقدر می خوانند که خودشان را می کشند ولی به شما دروغ می گویند و در آخر می بینید که یه رشته ی خوب قبول شده و شما هیچی. میدانید برای چی این کار را می کنند ؟ زیرا هر نفری که از جلوی خودشان بردارند به هدفشان یه قدم نزدیک تر شده اند . هدف شما آن 450,000 نفری هستند که جلو تر از شما هستند پس اگر شروع نکرده اید باید بجنبید و دست به کار شوید . پس حرف اطرافیان در هدفتان تاثیری نداشته باشد .


هرگز بدون درس خواندن قبول نمی شوید. برخی افراد باز هم از اطرافیان خود می شنوند که اگر از هر درسی 20 درصد بزنید قبول می شوید ولی این طور نیست تا تلاش نکنی و خود را از بقیه جلو تر نیندازید قبول نمی شوید . و بدون درس خواندن و کم خواندن مطمئن باشید که به جز پیام نور چیز دیگری بدست نمی آورید حتی غیر انتفاعی هم نمی آورید . پس تلاش خود را چند برابر کنید و هر لحظه بر آن بیفزایید.


اگر در خانه آرامش ندارید. آرامش یکی از گزینه های موفقیت شماست که باید تلویزیون , ماهواره و هر وسیله ی دیگری که صدا می دهد و فکر شما را مشغول می کند از دسترس خانواده و شما به مدت 1 سال دور بماند به خاطر اینکه اگر در آزمون کنکور خود قبول نشوید 1 سال از بقیه ی افراد عقب می افتید و به هدفتان هم نرسیده اید و خودتان هم بهتر می دانید که تلویزیون به جز وقت تلف کردن چیز دیگری ندارد آیا این طور نیست ؟تلویزیون و ماهواره هیچ گاه تمام شدنی نیستند پس یک سال ارزش چند سال زندگی راحت تر را دارد .


کنکور سخت است نمی شود از آن نتیجه ی خوب گرفت. چه کسی این حرف را زده که نمی توان از آن نتیجه ی خوب گرفت می دانید چرا این حرف را می زنند چون خودشان درس نخوانده اند و فکر می کنند که کنکور سخت و دشوار است و نمی توان در آن قبول شد ولی خودشان نخواسته اند و تلاش نکرده اند و می شود قبول شد .


حرف آخر من. اگر زندگی ات و فرزند آینده تان را دوست دارید و برایتان مهم است هر کاری می کنید که زندگی خوب و راحتی را برای او و خانواده تان بسازید پس مثل آلمانی ها برنامه روزانه بنویسید , خلاصه نویسی کنید , توجهی به حرف دیگران نکنید , الان برنامه ی هفتگی خود را بنویسید و از فردا شروع کنید , آدم موفق 9 تا 10 ساعت و بیشتر درس می خواند , کنکور سخت نیست باید با آن آشتی کرد .


موفق باشیدنوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

خبر های تکنولوژی

تماس ویدیویی در واتس آپ


بازی جدید و معروف just cause 3

نظر سنجي
آیا مطالب سایت نیاز گوی شما بوده است ؟

آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
» تعداد مطالب : 16
» بازديد اين ماه : 268
» بازديد ماه قبل : 7587
» بازديد کل : 658548
1 2