سایت اطلاعات عمومی جوانان

راههای افزایش صبر و حوصله و بالا بردن آن در زندگی روز مره:


یکی از بدترین عیب ها در زندگی نداشتن صبر و حوصله ی کافی در زندگی است و نسبت به درمان آن باید زود اقدام نمود ؟ چرا درمان ؟


مسائل و مشکلات اطراف شما در شما تاثیر می گذارد و آنقدر این تحمل و صبر کاسته می شود که یک مرتبه از حالت طبیعی خود خارج می شود و این آنقدر زیاد می شود که دیگر خود را نیز نمی توانید کنترل کنید .


صبور باشید . همیشه صبور بودن بهترین وسیله برای ریختن آب روی شعله های آتش است پس چه بهتر که با صبر خود همه ی مشکلات را از پیش روی خود بردارید .


زندگی سخت است . همه یک روزی این سختی را تجربه کرده اند و می دانند که بدون تحمل و صبر کردن نمی توان آن را درست کرد صبور بودن باعث می شود که شما از اطرافیان خود چیز های مفید یاد بگیرید و از آنها در زندگی خود استفاده کنید پس صبور باشید .


عوامل کم شدن صبر و تحمل :


مشکلات اقتصادی

نداشتن خانه و مشکلات آن

شکست خوردن در هر معامله ( بد شانس بودن )

خسته شدن از زندگی تکراری

بی توجه شدن به دنیا

دلیلی برای زندگی ندیدن

بی خاصیت بودن خود

مشکلات سربازی رفتن

مشکلات نداشتن شریک زندگی

و خیلی از رفتار های اجتماعی و فردی دیگر هستند که باعث این عارضه می شوند .


ولی چگونه آن را درمان کنیم :

شکست خوردن در زندگی ( بد شانس بودن ) . هیچ کس بدشانس به دنیا نیامده است بدشانسی وجود ندارد می دانید چرا ؟ اگر بدشانس بودید روز به روز می مردید و یک بلای جدیدی بر سرتان می آمد مثلا در فیلم ( ترن هوایی ) به طور کامل , واضح و روشن وجود دارد که آدم بدشانس به این صورت است که در فیلم نشان می دهد ولی کدام یک از ما این چنین زندگیی داریم . به شما توصیه می کنم که حتما این فیلم را تهیه کنید و برای 2 ساعت هم که شده آن را ببینید و مسیر زندگی خود را تغییر دهید . آن موقع است که روز تا شب خدا را شاکر هستید و پرستش خود را درک می کنید . زندگی تمام شدنی نیست و می توان آن را یک شبه عوض کرد و به همه چیز در زندگی رسید .


مشکلات اقتصادی . فقط شما نیستید که مشکل اقتصادی دارید جمعیت کل جهان 7 میلیارد نفر است که همه روزی با آن دست و پنجه نرم کرده اند یکی بیشتر و یکی کمتر . اصلا شما روزی فکر می کردید کامپیوتر و موبایلی وجود داشته باشد پس چیز های مخفی و پنهان این دنیا زیاد است و کسی موفق است که از فکر خود زود تر استفاده کرده و به هدفش زود تر رسیده است پس چرا شما یکی از این راز های این جهان را کشف نکنید ؟ شما چیزی از انیشتین کم ندارید او فقط زودتر از بقیه ی افراد به راز های این جهان پی برد پس فقط فکر کنید فکری متفاوت با دیگر افراد .


نداشتن خانه و مشکلات آن . از ابتدای زندگی باید به فکر رسیدن به خانه ی خوب و بهتر افتاد از تک تک زمان جوانی که دارید استفاده کنید راز های درون خود را بشناسید از یک دانشمند پرسیدم چه شد که به این جا رسیدی ؟ پاسخ داد فقط خودم را شناختم و توانایی های درونم را . توانایی هایی که خدا در وجود همه ی ما انسان ها قرار داده و می توانیم با استفاده کردن از مغز خود و فکر کردن در این مورد که جهان ما چرا به وجود آمده به آن پی ببریم و آن موقع است که به هر چیزی که می خواهیم می رسیم و هیچ گاه دیر نیست .


خسته شدن از زندگی تکراری . چرا تکراری ؟ چون به آن چیزی که می خواهیم و دوست داریم نرسیده ایم وگر نه اگر به آن هدفی که دنبالش بودیم و با کمال میل خود , آن را دوست می داشتیم هیچگاه زندگی تکراری نبود و هر روز از دیروز متفاوت بود و چیز های جدید بیشتری کشف می کردیم و خودمان را می شناختیم . به خود بگویید من برای چه چیزی آفریده شده ام هدف از خلقت من چه بوده ؟ آن موقع است که به خود پی می برید .


مشکلات از قبیل سربازی و شریک زندگی نداشتن . همه ی انسان ها روزی ازدواج می کنند و سربازی می روند فقط یک نفر زود تر این کار را انجام می دهد و یک نفر دیر تر . هیچگاه در امر ازدواج عجله نکنید زیرا زندگی خود را تباه می کنید ابتدا کمی پس انداز کنید و سپس اقدام کنید . ازدواج زود هنگام و عجولانه باعث می شود که فرزندتان زود تر به دنیا بیاید و در نتیجه اگر مشکل اقتصادی داشته باشید ارث و میراثی که به شما می رسد دیر تر به شما می رسد و هر لحظه فرزند و همسر شما از شما خانه و ماشین می خواهد که شما نمی توانید برای او فراهم کنید پس عجله نکنید .


زندگی را شاد ببینید و آن را بسازید و از آن لذت ببرید خودتان را بشناسید توانایی هایتان را بشناسید و آنها را بدست آورید آن موقع است که صبر خود را زیاد کرده اید .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

خبر های تکنولوژی

تماس ویدیویی در واتس آپ


بازی جدید و معروف just cause 3

نظر سنجي
آیا مطالب سایت نیاز گوی شما بوده است ؟

آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
» تعداد مطالب : 16
» بازديد اين ماه : 268
» بازديد ماه قبل : 7587
» بازديد کل : 658548
1 2