سایت اطلاعات عمومی جوانان

بالا بردن تمرکز کافی و راههای افزایش تمرکز در انسان ها :


اگر می خواهید به آن چیزی که دوست دارید برسید همه ی فکر خود را روی آن متمرکز کنید این کار باعث می شود که همه ی نیروهای اطراف دست به دست هم دهند و آن کاری را که شما می خواهید را انجام دهند .


اما چگونه تمرکز خود حفظ کنیم ؟


فکر کنید. به مدت 4 الی 5 دقیقه روی آن موضوع تمرکز کنید و سعی کنید از آن قافل نشوید و مدام آن کلمه ای که در مورد آن فکر می کنید را پیش خود بازگو کنید .


اعتماد به نفس داشته باشید. اعتماد به نفس به شما قدرت می دهد که فکر کنید و تجزیه و تحلیل کنید که آیا این موضوع من درست است یا خیر ؟ چه چیز هایی باعث بالا بردن اعتماد به نفس می شود ؟


به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. فقط راجع به آن موضوع فکر کنید چشمان خود را کوچک کنید کمی اخم کنید و به آن فکر کنید این کار همیشه جواب میدهد هر چند که سخت و دشوار هم باشد .


تکرار و تمرین کنید. تا جایی این کار را انجام دهید که یه عادت برای شما شود که به چیز دیگری فکر نکنید و ذهن شما به چیز دیگری فکر نکند . این مسئله خیلی از وقت ها پیش می آید که سر کلاس درس حواس شما از استاد یا دبیر مربوطه پرت می شود و به چیز دیگری فکر می کنید . این کار همچنین باعث بالا رفتن قدرت تفکر ذهن و تمرکز بیشتر روی مبحث نیز می شود .


گوش کنید. گوش انسان خیلی از امواج صوتی را دریافت می کند و شما باید به خود عادت بدهید که صداهای اضافی را از اطراف حذف کنید . افرادی هستند که هنگامی که روی موضوعی فکر می کنند اگر با آنها حرف بزنید اصلا متوجه نمی شوند این افراد از تمرکز بالایی برخوردارند و آن را آنچنان تقویت کرده اند که فکر آنها تنها برای هدف خاصی که آن هم تمرکز است متمرکز شده .


تمرکز در مطالعه. فقط و فقط روی مطلبی که می خوانید فکر کنید و جمله به جمله ی آن را در ذهن خود مرور کنید و برای خود بازگو کنید از صدا های اضافی پرهیز کنید کاری کنید که این صداها را نشنوید صدای اطرافیان که باشما حرف می زنند را نشنوید و تنها چیزی که شما روی آن فکر می کنید مطلبی است که آنرا همکنون می خوانید . در مکان های خلوت و ساکت بروید این کار خیلی باعث بالا بردن تمرکز می شود .


راه بروید و مطالعه کنید. گاهی اوقات برای اینکه حواس خودمان را متمرکز کنیم روی کتاب می توانیم راه برویم زیرا با راه رفتن حواسمان هم به جلوی پایمان است و هم روی مطلبی که می خوانیم و بهترین روش برای کسانی است که می خواهند حواسشان را جمع کنند .نوشته شده در تاريخ : 1392/5/1
نظرات (0)

خبر های تکنولوژی

تماس ویدیویی در واتس آپ


بازی جدید و معروف just cause 3

نظر سنجي
آیا مطالب سایت نیاز گوی شما بوده است ؟

آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
» تعداد مطالب : 16
» بازديد اين ماه : 268
» بازديد ماه قبل : 7587
» بازديد کل : 658548
1 2